GİRİş

KAYIT OL

User Registration
or İptal
GİRİş KAPAT
---

---
A+ A A-

FİKRİ AKYÜZ'DEN TAVSİYE (15 Ekim 2007 Yenişafak Gazetesi)

(Tavsiye: “Relaks” olmak istiyorsanız, Ekşisözlük'te kendisi için “Tebessüm etmediği anlarda tefekkür peşindedir..” diye yazılan Serdar Tuncer'in “Yolumuz Aşk Yoludur..” isimli şiir albümünü dinleyin..

Dinleyin ki, “höykürmek” ile “haykırmak”; “samimiyet” ile “yılışıklık” arasındaki farkı görün..)

Son Güncelleme: Salı, 07 Ağustos 2012 02:51

Gösterim: 6339

Bu Adamlara Dikkat Edin.. (fikri Akyüz 17.05.2005 / Internethaber.com)

BU ADAMLARA DİKKAT EDİN..

Türkiye kadar, çelişkilerin iç içe geçtiği, manyaklıkların yüzyüze konumlandığı, eblehlik ve hamakatın sırt sırta verdiği başka bir ülke var mıdır, bilmiyorum..    
        
Gece olmasaydı gündüzün, gündüz olmasaydı gecenin bir anlam ihtiva etmediğini biliyorum..    
        
Gazozun soğuk; kahvenin ise sıcak olması halinde bir “tat” verdiğini de biliyorum..    
       
Bazı “kişiler” vardır; bu kişilerin belli bir “klişesi” bulunur..    
        
Örneğin; Mustafa Topaloğlu’dan bir Itri bestesi dinleyemezsiniz..    
        
Tıpkı, Neşet Ertaş’tan “Ananı niyolar” isimli bir “ezgi” duyamayacağınız gibi..    
        
Bütün bunlar, “Kanal a” isimli bir televizyon kanalında cumartesi akşamları yayınlanan “Gecede Bir Gün” isimli bir programı izleyince aklıma geldi..   

Son Güncelleme: Salı, 07 Ağustos 2012 02:51

Gösterim: 8165

Devamını oku: Bu Adamlara Dikkat Edin.. (fikri Akyüz 17.05.2005 / Internethaber.com)

Saray'da "Ramazan Sevinci"Başka

TRT 1’de ekrana gelen ‘Ramazan Sevinci’, hoş sohbetlerin ve konukların yanında mekanlarıyla da ilgisini çekiyor izleyicinin.Serdar Tuncer’in sunduğu ve ‘Topkapı Sarayı’ndan canlı olarak gerçekleştirilen program, Saray’da çekilen ilk iftar programı. Çekimlerin yapıldığı mekan geçmişte padişahların iftarlarını açtıkları ‘İftariye Kameriyesi’. Programın izleyiciyi çeken yanının mekanın kendisi olduğunu düşünen Tuncer, “Bağdat Köşkü ile Mukaddes Emanetler’in ortasından izleyiciye ulaşıyoruz. Hemen yanımızda Hırka-i Saadet var. Bunlar, hem konuğa hem de ekrandaki seyirciye aksediyor.” diyor. Daha önce de çeşitli kanallarda izleyici karşısına çıkan Tuncer, iftar programı sunmanın zor olduğunu, ancak sohbetlerin yorgunluklarını aldığını söylüyor.

Son Güncelleme: Salı, 07 Ağustos 2012 02:51

Gösterim: 7983

Devamını oku: Saray'da "Ramazan Sevinci"Başka

Garnın yardım gazmayınan belinen.. (Fikri Akyüz Takvim Gazetesi 3 Mayıs 2009)

Kelimeler önemlidir.. Kelimeler birer tuğla ise cümleler duvardır.. Aslında marifet, tuğlaları üst üste koyup duvar haline getirmek değildir.. Onu benim anneannem de yapar!

Önemli olan husus, o tuğlaların arasına harç koymak, o harcın çimentosunu ve suyunu iyi ayarlamak ve `düz duvar` yapabilmektir.. İşte tuğlalar arasına harç koymadan duvar örülmesi halinde o duvarın yıkılması nasıl ki kaçınılmaz bir gerçekliktir.. Kelimelerin arasına vicdan ve akıl koymazsanız neticede yine bir cümle oluşturmuş olursunuz ama o cümle hiçbir zaman uzun ömürlü olmaz..

Hayat sürekli hicrettir (Yenişafak - 10 Şubat 2008)

Dağın dağa kavuşmadığı, ancak insanın insana kavuştuğu bir dünyada, bütün insanlık bir seçim yapma sorunuyla karşı karşıyadır. Artık seçim yapma zorunluğu, sağ kültürle sol kültür arasında değildir. Yeni yüzyılda, herkes kutsal kültürle seküler kültür arasında bir seçim yapmak zorundadır. Din savaşlarının toplumda büyük sarsıntılara yol açtığı Avrupa ülkelerinde, insanların tercihlerini seküler kültürden yana yapmaları istenmektedir.

Sınırlı seküler kültürün, sınırsız kutsal kültürün yerini doldurması mümkün değildir. Bunun için, insanlığın geleceği geçmişinden daha parlak olmayacaktır. Aklın sınırlarını aşma riskini göze alamayan seküler kültürün misyonerleri, ateş çemberiyle kuşatılmış bir akrep gibi, kendileriyle birlikte bütün insanlığı da, intihara sürüklemektedirler. Dünyayı toz duman bulutuna çevirebilecek nükleer silahlarla, insanlığı kuşatan seküler kültürün dehşet çemberi, daralmaya devam etmektedir.

Hafta içinde her gün, sohbet ile şiiri uyum ve düzen içinde harmanlayan Serdar Tuncer'in Radyo 15'te hazırlayıp sunduğu “Değirmen” programına katıldım. Tuncer'in, ismi Cahit Zarifoğlu'nun “Bir Değirmendir Bu Dünya” kitabını çağrıştıran programında, bir değirmen gibi, insanı öğüten seküler dünya kültüründen kutsal ötedünya kültürüne hicret etmenin yol ve yöntemlerini konuştuk.

Son Güncelleme: Salı, 07 Ağustos 2012 02:51

Gösterim: 6151

Devamını oku: Hayat sürekli hicrettir (Yenişafak - 10 Şubat 2008)

Serdar Tuncer Resmi Web sitesi